İspanya’da Ulusal Çarpan Etkinliği

Tarımla ilgili yeni çalışma planları, VALOR projesinin İspanya’daki ulusal çarpan etkinliği “EFESC”in odak noktası olmuştur.

17 Aralık tarihinde hibrit (çevrimiçi ve fiilen) olarak gerçekleştirilen çarpan etkinliğine toplam 24 EFESC eğitmeni ve değerlendiricisi katılmıştır. Hedeflerin, ortak kuruluşların, kalite rehberinin, bu yıl İtalya, Yunanistan, Romanya, İspanya ve Almanya’da gerçekleştirilen çeşitli çalışma ziyaretlerinin, Avrupa düzeyinde teknisyenler ve yöneticiler için yeni müfredatın ve öğrenme modüllerinin sunulmasından sonra derslerin bir sunumu yapılmıştır. Bunlar geleneksel (kadim) tarım, biyogüvenlik düzeyleri, kültürel ve doğal mirasın korunması, sorunların erken teşhis edilmesi, iletişim becerileri, sosyo-ekonomik faydalar ile sosyal ve uluslararası girişimciliktir.

Avrupa Ormancılık ve Çevre Becerileri Konseyi (EFESC), ulusal düzeyde beceri ve yeterlilik belgelendirme süreçlerini yöneten ve izleyen endüstri temsilcileri ve ilgili kuruluşların üyeliğe dayalı bir kuruluşudur. EFESC, 2009 yılında yürütülen bir AB Leonardo Projesinin ortakları tarafından kurulmuştur. 2012 yılında EFESC el kitabı onaylanarak konseyin kuruluşu resmi olarak yapılmıştır.

EFESC’nin misyonu, Avrupa düzeyinde ortak ülkeler arasında bireylerin ulusal niteliklerinin tanınmasını akredite etmek ve desteklemek amacıyla Avrupa Birliği içindeki orman ve yeşil alan çalışanlarının hareketliliğini kolaylaştırmaktır.


Αρέσει σε %d bloggers: